... vagy ahogy mindenki ismeri a New York Rangers a világ leghíresebb csarnokából a Madison Square Gardenből.

100 ranger greats (1) 1994 (2) 3d (1) ahl (4) ambuhl (2) anisimov (8) antropov (2) arnason (1) árverés (1) árvíz (1) auld (2) avery (13) baldwin (1) baranka (1) beezer (1) beller (1) betts (2) biron (1) birthday (1) blues (1) boogard (2) boston university (1) bourque (5) boyle (5) brashear (2) brodeur (1) bruins (1) bus tour (2) byers (3) callahan (10) campbell (1) canadians (1) capitals (10) center (1) chad johnson (3) chappell (2) christensen (5) clint smith (1) creighton (1) delzotto (1) del zotto (10) didiomete (1) dowzak (2) doyle (3) draft (4) drury (9) dubinsky (10) dupont (2) előzetes (6) eminger (1) erixon (1) értékelő (7) évtized (1) fahey (1) fasth (1) flames (1) flyers (1) frolov (1) gaborik (11) gaulton (3) gilroy (6) girardi (5) gomez (1) grachev (6) granger (1) graves (1) gretzky (2) hagelin (2) halloween (1) hartford (5) háttérképek (3) hedman (1) heikkinen (2) heritage weekend (1) hhof (2) higgins (3) hillier (2) hobbs (1) hobey baker award (1) horak (4) hull (1) hunter (1) islanders (1) jagr (3) johnson (5) jokinen (6) jótékonyság (1) kadri (1) kasparaitis (1) keenan (1) kitchener (1) klassen (3) könyv (1) korpikoski (1) kotalik (2) kovalev (1) kreider (7) kundratek (2) kurri (1) kveton (1) lamoriello (1) leetch (2) lightning (1) lisin (4) locke (3) lundqvist (20) maggio (3) mara (1) marleau (1) matteau (1) matt gilroy (1) mcdonagh (5) mcilrath (2) mcnaught (1) messier (5) miami university (1) moore (1) morris (2) moves (1) naslund (1) newbury (1) news (1) nhl record book (1) niemi (1) offseason (1) offseason news (3) olimpia (4) orr (2) ovechkin (1) owens (2) palmieri (1) parenteau (3) pashnin (2) penguins (1) playoff (13) potter (2) power rankings (1) preseason (4) prospal (5) prucha (1) prust (2) psurny (1) pumpkin (1) rangers (10) redden (3) reklám (1) rendezvény (1) richards (1) richter (1) rissmiller (1) robitaille (1) rochester (1) round 1 (6) rozsival (6) sabres (2) sanguinetti (1) satcjer (1) sather (2) sauer (3) shanahan (1) sharks (1) shelley (1) sjoström (1) soryal (1) staal (9) stacjer (1) stajcer (2) stanley cup (2) stepan (6) sullivan (1) sundin (1) szavazás (2) talbot (1) tavares (1) teljesítmény (3) thomas (1) történelem (3) tortorella (2) traverse city (3) tv (1) valentenko (1) valiquette (4) vanbiesbrouck (1) vancouver (3) varlamov (2) vilagbajnoksag (3) voros (3) walker (1) wallpapers (3) weise (1) werek (3) wiikman (1) williams (3) wilson (1) worcester (3) world junior championship (1) yogan (1) yzerman (1) zaba (3) zaborsky (1) zherdev (7) zuccarello aasen (4) Címkefelhő

Goals

Traverse City - Az új idény első állomása IV.

stero 2009.09.17. 19:19

Kicsit megkésve ugyan de beszámolunk a Traverse Cityben megrendezett torna végéről. Az utolsó játéknapon a Rangers fiataljai a Blues hasonló korú játékosai ellen játszottak és változatos meccsen 5-4-re győztek. A végső győzelmet a Carolina szerezte meg amely a döntőben simán verte a Minnesotat 4-0-ra.

New York Rangers - St. Louis Blues 5-4

Az utolsó meccsre az alábbi összeállításban mentek ki a fiuk a jégre.

Goaltenders: Chad Johnson, Scott Stajcer

Nem volt meglepetés, hogy az előző két meccsen remekül védő Johnson kezdett a kapuban végképp kiszorítva a kapuból az első meccsen kezdő Stacjert. Mint ahogy az sem volt különösebb meglepetés, hogy a NY Rangers három húzóembere ismét Grachev, Walker és a csapatkapitány Weise voltak. Immár hagyományosan Gordie Clarkot kell, hogy idézzem a meccsek után:

"Dale ma ismét megmutatta miért is ő volt a csapatkapitány a tornán. Rengeteg alkalommal szolgálta ki társait hozta helyzetbe őket az üres kapus gólja pedig magáért beszél. Két hatalmas Blues játékossal küzdöt meg mielőtt beütötte a győztes találatot."

A mérkőzésen a Blues szerezte meg a vezetést mondhatni váratlanul már a negyedik percben és meg is tudta tartani egygólos előnyét a harmad végéig. Egyébként a nyitó harmad teljesen kiegyenlített játékot hozott 9-9 kapuralövéssel. A második harmadban magasabb sebességi fokozatra kapcsolt a Rangers és a harmad közepén két perc alatt két gólt ütve megfordította a meccset. Először Grachev köszönt be majd Werek vette be a Blues kapuját. Ám hiába a mezőnyfölény és a harmad végére kialakult 17-10-es lövés arány a Blues egyenlíteni tudott a második szünet előtt.

A harmadik játékrész úgy indult akárcsak az első és úgy folytatódott mint a második. Egy gyors Blues gól - majd Rangers fölény. Akárcsak a középső harmadban az utolsóban is 17 lövést zudítottak a Parkőrök Allen kapujára. Allen derekasan állta a rohamokat ám a harmad végén megtört. Először Walker egyenlített majd másfél perccel később ismét Grachev volt eredményes. A mérkőzésen második gólját szerző orosz szélsőről Clark így nyilatkozott:

"Grachev ismét két hatamas gólt szerzett, remekelt ma is kárcsak az egész tornán. Az erő és a dinamika kombinációja tökéletesen párosodik benne amit ismét remekül kihasznált."

Az utolsó percekben a hátrányban lévő Blues próbálkozott de sikertelenül. 3-4-es állásnál lehozták a kapust és a már fentebb említett kapitány Weise döntötte el a meccset. Az utolsó másodpercben szerzett Blues góll már csak Johnson statisztikájának rontására volt elég. A boxscore szokás szerint itt megtekinthető.

Zárszóként csak annyit jegyeznék meg, hogy két évvel ezelőtt a kis Rangers megnyerte a tornát. Akkor olyan remek fiatalokkal utaztunk mint Dubinsky vagy Staal tehát nem volt meglepetés a győzelem. Tavaly viszont tök utolsók lettünk úgyhogy az ez évi szereplés nagy előrelépés. Egy vereséget szenvedtünk csak a végső győztes Carolinától sőt a tornán a Rangers volt az egyetlen csapat amelyik három meccset tudott nyerni zsinórban.