... vagy ahogy mindenki ismeri a New York Rangers a világ leghíresebb csarnokából a Madison Square Gardenből.

100 ranger greats (1) 1994 (2) 3d (1) ahl (4) ambuhl (2) anisimov (8) antropov (2) arnason (1) árverés (1) árvíz (1) auld (2) avery (13) baldwin (1) baranka (1) beezer (1) beller (1) betts (2) biron (1) birthday (1) blues (1) boogard (2) boston university (1) bourque (5) boyle (5) brashear (2) brodeur (1) bruins (1) bus tour (2) byers (3) callahan (10) campbell (1) canadians (1) capitals (10) center (1) chad johnson (3) chappell (2) christensen (5) clint smith (1) creighton (1) delzotto (1) del zotto (10) didiomete (1) dowzak (2) doyle (3) draft (4) drury (9) dubinsky (10) dupont (2) előzetes (6) eminger (1) erixon (1) értékelő (7) évtized (1) fahey (1) fasth (1) flames (1) flyers (1) frolov (1) gaborik (11) gaulton (3) gilroy (6) girardi (5) gomez (1) grachev (6) granger (1) graves (1) gretzky (2) hagelin (2) halloween (1) hartford (5) háttérképek (3) hedman (1) heikkinen (2) heritage weekend (1) hhof (2) higgins (3) hillier (2) hobbs (1) hobey baker award (1) horak (4) hull (1) hunter (1) islanders (1) jagr (3) johnson (5) jokinen (6) jótékonyság (1) kadri (1) kasparaitis (1) keenan (1) kitchener (1) klassen (3) könyv (1) korpikoski (1) kotalik (2) kovalev (1) kreider (7) kundratek (2) kurri (1) kveton (1) lamoriello (1) leetch (2) lightning (1) lisin (4) locke (3) lundqvist (20) maggio (3) mara (1) marleau (1) matteau (1) matt gilroy (1) mcdonagh (5) mcilrath (2) mcnaught (1) messier (5) miami university (1) moore (1) morris (2) moves (1) naslund (1) newbury (1) news (1) nhl record book (1) niemi (1) offseason (1) offseason news (3) olimpia (4) orr (2) ovechkin (1) owens (2) palmieri (1) parenteau (3) pashnin (2) penguins (1) playoff (13) potter (2) power rankings (1) preseason (4) prospal (5) prucha (1) prust (2) psurny (1) pumpkin (1) rangers (10) redden (3) reklám (1) rendezvény (1) richards (1) richter (1) rissmiller (1) robitaille (1) rochester (1) round 1 (6) rozsival (6) sabres (2) sanguinetti (1) satcjer (1) sather (2) sauer (3) shanahan (1) sharks (1) shelley (1) sjoström (1) soryal (1) staal (9) stacjer (1) stajcer (2) stanley cup (2) stepan (6) sullivan (1) sundin (1) szavazás (2) talbot (1) tavares (1) teljesítmény (3) thomas (1) történelem (3) tortorella (2) traverse city (3) tv (1) valentenko (1) valiquette (4) vanbiesbrouck (1) vancouver (3) varlamov (2) vilagbajnoksag (3) voros (3) walker (1) wallpapers (3) weise (1) werek (3) wiikman (1) williams (3) wilson (1) worcester (3) world junior championship (1) yogan (1) yzerman (1) zaba (3) zaborsky (1) zherdev (7) zuccarello aasen (4) Címkefelhő

Goals

AHL Playoff II.

stero 2009.04.20. 14:06

A pro mellett természetesen a farmban is folytatódtak a rájátszás küzdelmei. A Hartford Wolfpack - akárcsak a Rangers - megnyerte a széria második mérkőzését is 5-3 arányban, így már 2-0-ra vezet a Worcester Sharks ellen. A mérkőzés hőse most is Matt Zaba volt aki összesen 44 lövést hárított. Szintén ki kell emelni a góllal és gólpasszal végző hátvédet Bobby Sanguinettit és a jobbszélső Jordan Owenst.

Az első mérkőséhez képest teljesen más taktikát választott a Wolfpack. Már az elején nyomás alatt tartotta a Sharks kapuját aminek meg is lett az eredménye. A negyedik és a tizenkettedik perc között hármat gurítottak a Farkasok. Az első mérkőzésen is betaláló Anisimov kezdte a gólgyártást emberelőnyben majd jött Owens és Sanguinetti találata amivel megnyugtató előnyt szereztek a Hartfordiak. Ám egy ötperces és egy kétperces kiállítás megváltoztatta a játék képét, a Sharks feljött és teljesen átvette az irányítást. Az első harmad végére 22-8 volt a kapuralövési arány a Cápák javára. A véglegesen kiállított fiatal hátvéd Potter kiválásával a Hartford nehéz helyzetbe került a meccs további részét tekintve.

Nem véletlen tehát, hogy a második harmaban sem szűnt meg a nyomás ami végül oda vezetett, hogy megtört a Hartford. A játékrész felénél harmincegy másodperc alatt kétszer voltak eredményes a Cápák szorossá téve a mérkőzést. Alig telt el még négy perc és egyenlítettek a vendégek köszönhetően annak, hogy ebben a harmadban a fölényüket gólra tudták váltani. A második játékrészben egyébként tizenkilenc alkalommal vették célba Zaba kapuját míg a hazaiak csak ötször tesztelték Greisst.

A Cápák két harmadon keresztül tartó nagy nyomása ellenére meglepő volt, hogy a záró játékrész teljesen kiegyenlített játékot hozott hat - hat lövéssel. Sőt váratlanul a Farkasok szerezték meg a vezetést a harmadik percben Ouellette révén. A Sharks képtelen volt felpörgetni mégegyszer a játékot így hiába játszott még háromszor előnyben nem tudott élni a lehetőséggel. Sőt az utolsó előnyénél mér hatan támadtak de Bell betalált az üres kapuba eldöntve a találkozót. A győzelem azt jelentette, hogy a Hartford öt év után a 2004-es Atlantic Divison elődöntő óta (vs Worcester IceCats) tudta megnyerni egy széria  első két mérkőzését.

A Rangershöz hasonlóan a Hartfordban is a kapus a csapat legjobbja játékosa. Zaba egyenlőre szenzációs formában véd 85 lövésből 82-t fogott meg ami 96,4%-os mutató. Nagyon össze kell kapnia magát a Sharksnak ha eredményt akarnak elérni. Folytatás ma este gyakorlatilag a Rangers meccsel egy időben magyar idő szerint fél egytől.